Son Eklenenler

Bimini yapımı, Bimini Top, Bimini Nedir?

Bimini top, teknenin kokpitine oturan, metal çerçevelerle desteklenen açık bir kanvas yapıdır. Bimini Top adı, Bahama Adaları‘ndaki Bimini adasından gelmektedir. Bimini yapımı genellikle Alüminyum veya Paslanmaz Çelikten yapılır. Alüminyum, hafif olduğundan dolayı daha küçük tekneler için popüler bir seçimdir, oysa Paslanmaz Çelik biraz daha ağırdır, ancak deniz ortamında iyi durumda kalması için ve genellikle daha büyük teknelerde kullanılır.

Her türden tekneye Bimini top  mükemmel bir çözümdür. Bimini, sıcak bir yaz gününü güneş yakmadan geçirmenizi sağlayan gölge alanı ve örtü yapıdır. Isı bazen dayanılmaz olabilir ve susuz kalmadığımızdan emin olmak için gölgeye kolayca erişebilmemiz gerekir. Bimini ayrıca yağmurdan korunmanızı sağlayarak teknenizi yağmurda dışarıya çıkarmanın keyfini yaşamanızı sağlıyor.

Doğru Bimini Seçiminin Önemi

Bimini seçimi için, Yelkencim olarak ölçüm ihtiyacını ortadan kaldırıp Bimini’yi yıllarca kullanabileceğiniz birçok marka ve model teknelere uyguladık! Bimini Top markanıza ve modelinize uyacak şekilde garantili tasarlanır. Teknenize en iyi uyumu sunmak için çeşitli yükseklik, uzunluk ve genişliklerde ölçüler alınır. Özel ölçülerinize göre Bimini tasarlanıp hazırlanır. Sıcak yaz güneşinde veya soğuk yağmurda sıcaklık birkaç dakikada aniden düşer. Bu, temel ekipman listesinde bir Bimini’yi zirveye çıkarır. Belki hızlı bir şekilde yerleştirilebilen bir üst kısım veya bir muhafaza ile donatılmış bir kapak çok önemlidir.

bimini top
bimini top

Bimini Top Malzemeleri Sharkskin, Poly-Guard, Sun-DURA, ve Sunbrella

Westland tarafından üretilen Sharkskin Plus ve Sharkskin Supreme SD Bimini top %100 Akrilik Kaplı Polyesterden yapılmıştır. Su tutmaz ve küflenmez, bu üstler sırasıyla 5 ila 7 yıl garantilidir. Siyah, kraliyet mavisi, keten, odun kömürü, bordo, beyaz, orman yeşili, kutup gümüşü, köpekbalığı mavisi ve kırmızı gibi renkler arasından seçim yapın. Sharkskin Materyalleri, uygun fiyatı, Westland kalite özellikleri ve renk seçenekleri ile en çok aranan Bimini kumaşlarından bazılarıdır.

Carver Industries‘in Poly-Guard Bimini top 8 oz Performans Poly-Guard 5 yıl garantili olan bu üst, renk konusunda endişelenmeyen ancak yine de çift cidarlı ana yay, nikel kaplamalı pirinç çıtçıtlar ve içten yapılmış bir üst gibi kaliteli Carver özellikleri bekleyen biri için giriş seviyesi bir fiyat noktası sunuyor.

Renk seçeneklerine sahip hafif bir malzeme arıyorsanız, %100 deniz sınıfı polyester kumaştan yapılmış ve üstün su geçirmezlik ve UV direnci sunmak için özel olarak geliştirilmiş Carver’a özel Sun-DURA ™ ‘yı seçin. Bu kumaş solmaya son derece dayanıklıdır, bu nedenle yoğun güneşte çok zaman geçirecek bir Bimini için mükemmeldir. Bu malzeme 7 yıllık garantiye sahiptir. Sun-DURA, Sunbrella fiyatlandırması olmadan Sunbrella kalitesini isteyen tüketicilere hitap ediyor.

Sunbrella (Carver ve Westland) veya Outdura® (Carver) kullanan Premium %100 Çözelti Boyalı Marine Akrilik 9,25 oz Kumaş. Her iki kumaş da rekabetçi performans ve değer ile denizcilik endüstrisi için endüstri lideri çözümler olarak kabul edilir. Kumaşlar son derece UV ve küf dirençlidir, solmaya ve çürümeye karşı mükemmel direnç sağlar. Mükemmel güneş blokajı. Nefes alabilir. Son derece su tutmaz. Sunbrella® ABD’de üretilmekte ve ithal edilmektedir. Outdura® ABD’de üretilmiştir. Akrilik Sunbrella / Outdura mevcut en iyi kumaştır ve en popüler kumaşımızdır.

FAQ

Bir bimini top, teknenin kokpitine oturan, metal çerçevelerle desteklenen açık bir kanvas yapıdır. Bimini top adı, Bahama Adaları'ndaki Bimini adasından gelmektedir.

Bimini kumaşı suya dayanıklı olmalıdır; bu sizi uzun vadede koruyacak. Kumaşın rengi teknenizin tarzını ve görünümünü tamamlamalıdır. Unutmayın, kumaşınız suya dayanıklı olsa bile, zamanla hala parçalanabilir ve küf oluşabilir.

Bunlar aslında Stamoid gibi vinil kaplı kumaşlardır, su geçirmez oldukları ve suyun akışnı için üst taraflara yönlendirecekleri için en popüler seçimdir. Nefes almazlar ancak temizlenmesi kolaydır ve yüksek kaliteli olanlar çok dayanıklı olabilir.

Şunlara da Bakabilirsin

bimini muğla

Aliağa Bimini

Bimini Aliağa Havuzluk güneş tentesi olarak adlandırılır. Kullanım amacı yelkenli ya da motor yatlarda arka …

Open chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?