Son Eklenenler

Sprayhood, Sprayhood Ne Demek, Sprayhood Nedir, Sprayhood Fiyat **2021

Sprayhood, Sprayhood Nedir? sorusunun cevabı; tekneyi sürerken gelen serpintiyi önlemek için kullanılan bir araçtır. Sprayhood ön tarafında cam görevi gören plastik şeffaf bir bant bulunur.

Sprayhood Ne Demek?

Sprayhood Ne Demek? diye soracak olursak yelkenli teknelerde siperlik adı ile de bilinir. Sprayhood serpinti önlemek amaçlı tente olarak tanımlansa da kullanım amacı hem rüzgarı kesmek hem serpintiyi engellemektir. Sprayhood büyük kısmı polycrystal ya da polycarbon şeffaf mikalardan oluşur, istenilen özelliklere göre ve teknenin yapısına göre farklı şekillerde tasarlanabilir. Sprayhood orta kısmına genellikle fermuarlı bir pencere açılır , böylece uygun havalarda hava sirkülasyonunu sağlamak kolaylaşır.

Sprayhood Fiyatları Nedir?

Sprayhood Fiyat olarak teknenizin boyu ve tasarım imkanları doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Sprayood fiyat almak için bizimle iletişime geçin.

sprayhood
sprayhood

Sprayhood Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Sprayhood genellikle bumba altında kalacak şekilde tasarım yapılır, sprayhood un kurulumunda en önemli etken teknenin yapısına uygun şekilde krom yada alüminyum iskelenin tasarlanmasıdır. Genellikle sağlamlık ve dayanıklılık açısından tercih edilen AISI 316 krom (paslanmaz çelik) borudan imal edilmiş iskelelerin kurulmasıdır. İstenildiğinde güverte gövdesine indirilip seyir yapma imkanı vardır. Hem estetik açıdan hem de kullanış açısından oval tasarlanmış sprayhood tercih edilir. Sprayhood kurulum ve tasarım esnasında dikkat edilecek bir diğer konu ise, yine teknenin güverte ve gövde özelikleri dikkate alınarak serpinti kenarlarının mümkün olduğunca geniş tutulmasıdır. Ne kadar geniş açılı bir serpinti kanadı tasarlanırsa oturma havuzluğunda aynı orantıda serpintiden korunma sağlanacaktır.

Sprayhood Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sprayhood geniş açılı ve yatay uzantılı tasarlamanın avantajı da iskelenin gerginliğini sağlamaktır. Çünkü gergin olmayan bir sprayhood hem estetik açıdan hem de seyirde güvenlik ve görüş açısından olumsuz etkiler yaratacaktır. İyi bir sprayhood mutlaka gergin kurulmalıdır.

FAQ

Tekneyi sürerken gelen serpintiyi önlemek için kullanılan bir araçtır.

Sprayhood büyük kısmı polycrystal ya da polycarbon şeffaf mikalardan oluşur, istenilen özelliklere göre ve teknenin yapısına göre farklı şekillerde tasarlanabilir.

Sprayhood kurulumunda dikkat edilecek konu teknenin güverte ve gövde özelikleri dikkate alınarak serpinti kenarlarının mümkün olduğunca geniş tutulmasıdır.

Şunlara da Bakabilirsin

sprayhood muğla

Kaş Sprayhood

Sprayhood Kaş Yatların üst kısmındaki kumaş, yağmura dayanıklı çadır, bir yeri örtmeye yarayan branda, ön …

Open chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?