Son Eklenenler

Bimini, Bimini Nedir?, Bimini Top, Bimini Faydaları, Bimini Yapımı, Bimini Kurulumu **2021

Bimini, Bimini nedir? diye soracak olursak güneş tentesi diye adlandırmamız gerekir. Bimini top amacı yelkenlilerde arka havuzlukta gölge alanı yaratmaktır.

Bimini Faydaları Nelerdir?

Bimini faydaları ise kışlık tentelerde arka havuzu kapatmak için üst çatıyı oluşturmasıdır. Bimini yapımı için uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bimini Kurulumu için dikkat edilecek en önemli konu teknenin aerodinamik olarak engellemeyecek şekilde tasarlamaktır. Bimini yapımı sırasında özellikle motor yatlarda yüksek seyir hızlarına bile dayanan bir bimini top oluşturmak gerekir.

Bimini
Bimini

Bimini Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bimini yapımı sırasında iskelenin önemi büyüktür, sağlam bir iskelet tasarlandıktan sonra üzerine Bimini çalışması yapılabilir. Gergin ve yüksek bir Bimini hem estetik görünümü hem de güvenli seyri sağlamaktadır. Ayrıca bol ve gevşek kurulmuş Bimini top hava tutacağından çabuk yırtılır, Bimini görsel ve estetik olarak çirkin bir görünüme sahip olur.

Bimini Kurulumu Sırasında Yapılması Gerekenler

Bimini kurulumu sırasında önemli bir diğer konu ise çarmık tellerinin yerlerinin düzgün açılmasıdır. Ülkemizdeki tekneler genellikle büyük gölge alanları tercih ederler, bu nedenle bimini, arka havuzu olabildiğince gölgelendirecek şekilde tasarlanmalıdır, Bimini faydaları ancak böyle ortaya çıkar. Bimini çarmık tellerinin yerleri doğru ayarlanmalı aksi taktirde bimini de potluklar ve kaymalar söz konusu olur.

FAQ

Bimini Nedir? diye soracak olursak güneş tentesi diye adlandırmamız gerekir. Bimini amacı yelkenlilerde arka havuzlukta gölge alanı yaratmaktır.

Bimini Kurulumu için dikkat edilecek en önemli konu teknenin aerodinamik yapısını engellemeyecek şekilde tasarlamaktır. Bimini yapımı sırasında özellikle motor yatlarda yüksek seyir hızlarına bile dayanan bir bimini oluşturmak gerekir.

Bimini çarmık tellerinin yerleri doğru ayarlanmalı aksi taktirde bimini de potluklar ve kaymalar söz konusu olur.

Şunlara da Bakabilirsin

bimini muğla

Aliağa Bimini

Bimini Aliağa Havuzluk güneş tentesi olarak adlandırılır. Kullanım amacı yelkenli ya da motor yatlarda arka …

Open chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?