Son Eklenenler

Bimini Ayvalık

Ayvalık Bimini

Havuzluk güneş tentesi olarak adlandırılır.

Kullanım amacı yelkenli ya da motor yatlarda arka havuzluk ve flybridge havuzluğunda gölge alanı yaratmaktır.

Bir diğer amacıda kışlık tentelerde arka havuzu ve flybridge kapatmalarında üst çatıyı oluşturmasıdır.

Bimini üstü, genellikle metal bir çerçeve ile desteklenen bir teknenin kokpiti için açık bir ön tuval üstüdür.

Biminilerin kurulumunda dikkat edilecek en önemli husus teknenin aerodinamiğini engellemeyecek şekilde tasarlanması ve özellikle motor yatlarda yüksek seyir hızlarında dahi mukavim bir tente kurulması esasıdır.

Biminilerin kurulumunda iskelenin önemi büyüktür, sağlam ve güvenli bir iskelet tasarlandıktan sonra üzerine tente çalışması yapılabilir. Gergin ve mukavemeti yüksek bir tente hem estetik görünümü hemde güvenli seyri sağlamaktadır.

Ayrıca bol ve gevşek kurulmuş tenteler hava tutacağından hem çabuk yırtılma gösterir bimininin hizmet süresini kısaltır, hemde görsel ve estetik açıdan çirkin bir görünüme sahip olur. 

Yelkenlilerde bimini kurulumunda önemli bir diğer hususta çarmık tellerinin yerlerinin düzgün açılmasıdır, Ülkemizde kullanıcılar genellikle büyük gölge alanları istemektedir bu sebeple biminiler de arka havuzu ve dümen havuzluğunu olabildiğince gölgelendirecek şekilde tasarlanmaktadır.

Bu şekilde tasarlanan biminilerde çarmık tellerinin yerleri doğru tespit edilmelidir aksi taktirde biminide potluklar ve kaymalar söz konusu olur.

Ayrıca kullanıcıların isteğine göre dümen dolabının hizasında biminilere, seyir esnasında  yelken direğini ve bumbayı görmek için seyir penceresi açılabilir. Teknelerin üzerine yapılacak her türlü çalışmada mutlaka iyi bir ölçümleme ve ekspertiz yapmak en doğrusudur.

] }

Şunlara da Bakabilirsin

bimini muğla

Bimini Aydın

Aydın Bimini Havuzluk güneş tentesi olarak adlandırılır. Kullanım amacı yelkenli ya da motor yatlarda arka …

Open chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?